SORSOK FORDÍTÁSA
A pszichoterápia és tanácsadás hatása
A Pszichoterápia folyóirat 13. konferenciája,
2017. május 12-13.
konferencia@pszichoterapia.hu, www.mentalport.hu
MOM Kulturális Központ, 1124 Budapest, Csörsz u. 18.
Az absztrakt formai követelményei Bővebben
- előadó(k) neve (doktori és egyéb címek nélkül)
- előadás címe
- műfaja (szekció előadás, műhely, esetbemutató stb.)
- absztrakt szövege 1500-2000 karakter
- A szöveg végén:
- előadó(k) teljes neve (címekkel)
- titulusa
- képzettsége, a program szempontjából releváns szakmai státusza
- email címe
- telefonszáma (opcionális) pl.: 30/123 4567
- munkahelye
Kérjük, hogy az absztraktban kerüljön minden formázást, mert azzal csak megnehezíti a tördelőszerkesztő munkáját.
Kérjük, hogy használjon Times New Roman 12-es betűt; 1-es sortávolságot, balra igazítással.
Tartalmi szempontok, műfajonként
Egy programjavaslattal szemben általános kívánalom
Bővebben
hogy a szerző erre a konferenciára készülő, publikálatlan munkával jelentkezzen. Ha valamiért olyan témát, javaslatot nyújt be, amellyel más konferencián már szerepelt, akkor indokolja meg, miért tartja fontosnak, hogy a javaslatát a Pszichoterápia folyóirat konferenciájára is benyújtsa.
Általános kívánalom, hogy a szerző az absztraktban érdemben jelenítse meg a témát.
A szekció előadás absztraktja Bővebben
mutassa be az előadás felépítését, gondolatmenetét, a szerző fő téziseit.
Csak olyan munkatársat szerepeltessen társszerzőként, aki érdemben részt vesz a benyújtott előadás elkészítésében és részt vesz a konferencián – azaz a vitában személyesen is kérdezhető. Ha olyan témával jelentkezik, amely egy nagyobb projekt része, akkor a szövegben vagy lábjegyzetben említse meg a többieket.
A vitaülés absztraktjából Bővebben
derüljön ki, kik a részvevők és milyen iskolát képviselnek; váljék világossá, hogy rövid vitaindítójuk miről szól, hogyan szolgálja a konstruktív együttgondolkodás beindulását.
A kerekasztal absztraktjából Bővebben
derüljön ki, mi a moderátor koncepciója: hogyan szeretné az általa választott témát kibontatni a résztvevőkkel, milyen főbb kérdéseket kívánnak körbejárni.
A műhely absztraktjából Bővebben
egy módszer bemutatásánál derüljön ki az, hogy a módszer mely aspektusait kívánja bemutatni a műhely vezetője, milyen formában kívánja bevonni a demonstrációba a részvevőket;
egy szakmai téma közös kidolgozásánál derüljön ki az, hogy milyen konkrét kérdésekben kívánnak előrehaladni, milyen módon kívánnak a műhelyben dolgozni, s hogy milyen eredményre kívánnak közösen jutni a műhely végére.
A teamek bemutatkozásához írt absztraktból Bővebben
derüljön ki, hogy a team működésének mely aspektusaira helyezik a hangsúlyt, és hogy milyen formában történik a team bemutatása.
A team-esetbemutatáshoz írt absztraktból Bővebben
derüljön ki, hogy milyen szettingben és milyen módszerben (szemlélet, technika) vezetett esetről van szó; hogyan érinti ez a teamet, milyen kérdéseket, feszültségeket, működési jellegzetességeket hoz felszínre.
Az „esetbemutatás” absztraktjából Bővebben
derüljön ki, hogy milyen helyzetben (tanácsadás, terápia, annak paraméterei) és milyen módszerben (szemlélet technika) vezetett esetről van szó; mi az esetet bemutató problémája, kérdése.
A „módszertani sokszemközt absztraktjából Bővebben
derüljön ki, mi az a központi motívum, problémakör, jelenség, melyet a sokszemközt résztvevői egy konkrét eset kapcsán körbejárnak. Jelenjenek meg a résztvevők ezzel kapcsolatos – módszerükből fakadó – gyakorlati, technikai meglátásai, elméleti koncepciói.
Az absztraktok beküldési határideje 2017. február 15. A beküldés módja e-mail csatolás, a következő címre: konferencia@pszichoterapia.hu Bővebben
A beérkező programjavaslatokat „szerkesztési folyamatban” a konferenciához formázzuk. Ez határidős lépéseket is magában foglal, amiben nagyon fontos a szerzők együttműködése. Ismételt sikertelen megkeresés azzal járhat, hogy a javaslatot nem tudjuk beépíteni a konferencia programjába.
Az absztraktok befogadásának feltétele a regisztrálás a konferenciára: Jelentkezés
Vissza az előzőre